Buttony

Aktualności

Pechowa dramaturgia

• autor: Miroslav, 2012-04-06 19:22

Znowu nadszedł czas, aby zmierzyć się z rywalem, który plasuje się na wysokim miejscu w tabeli. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna All Blacks. Hit okresu świątecznego zapowiadał się bardzo ciekawie. Spotkanie było o tyle ważne, iż która drużyna wygra zostanie liderem w bytomskiej I lidze.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo spokojnej gry u obu ekip. Początkowo gra polegała na badaniu sił przez nas jak i rywala. Jako pierwsi bramkę strzelili rywale, a autorem jej był Bartek Zając. Chwilę później z kolei nam udało się trafić do bramki rywala. Nasz zespół nie zwalniając tempa sumiennie atakował na bramkę rywali, efekt tego był taki, że Mateusz Kubica oraz Mirosław Moś ponownie pokonali broniącego w bramce gości Roberta Koja. Na 5 minut przed zakończeniem spotkania goście zdołali zdobyć drugą bramkę, przy której to fatalnie bronił Dawid Florkowski. Ta interwencja Florkowskiego, była jedyną zła interwencją w całej pierwszej części. Przy wyniku 3:2 dla nas schodziliśmy na przerwę.

Druga część spotkania rozpoczęła się rewelacyjnie dla naszej drużyny. Po mądrzę zorganizowanych akcjach udało nam się ponownie pokonywać bramkarza All Blacks, a łupem bramek dzielili się Mateusz Orlik i Mateusz Kubica. Kiedy na zegarku było 20 minut do zakończenia spotkania prowadziliśmy wynikiem 11:3 na naszą korzyść. Od tej chwili nasza gra diametralnie się zmieniła. W naszych szykach defensywnych pojawiała się ogromna nerwowość, popełnialiśmy wiele niezrozumiałych błędów, a na dodatek popełnialiśmy błędy przy ustawianiu formacji. Na naszą niekorzyść rywal ten moment świetnie wykorzystał. Z każdą minutą przeciwnik coraz bardziej naciskał na na nasz zespół, nasza niefrasobliwa gra spowodowała w bardzo szybkim czasie utratę dziewięciu bramek z kolei. Te chwilę były dla nas wycieczką z nieba do piekła. Na 30 sekund przed zakończeniem pojedynku udało nam się doprowadzić do remisu, Mirosław Moś strzałem rozpaczy zza pola karnego pokonuje bramkarza All Blacks. Gdy już wszyscy myśleli, a nawet byli przekonani, że spotkanie zakończy się remisem, goście strzelili dwie bramki dające im zwycięstwo. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 12:14 i to rywal może mieć wesołe święta. Zwycięstwo mieliśmy na wyciągnięcie ręki, ale w dziecinny sposób dajemy sobie je odebrać. Miejmy nadzieję, że ujrzymy jeszcze wiele takich dramatycznych spotkań, ale z korzystnym dla nas zakończeniem.

Skład: Dawid Florkowski, Mateusz Orlik, Andrzej Szyra, Dawid Kobic, Mirosław Moś, Mateusz Kubica wystąpił również: Damian Loch.