Wymęczone zwycięstwo

• autor: Miroslav, 2012-02-25 17:37

Po długiej zimowej przerwie udało nam się zagrać po raz pierwszy w 2012 roku ligowe spotkanie. Nasze ostatnie rozegrane ligowe spotkanie odbyło się w połowie grudnia, dzisiejszym naszym rywalem był AKS Bytom. Drużyna ta do I ligi weszła ''kuchennymi'' drzwiami. Dzisiejszy pojedynek dla rywala był debiutującym starciem na boiskach I ligi w Bytomiu. Mimo, iż inne boiska w Bytomiu nie nadają się do rozgrywania spotkań, to nasze boisko dziś było znakomicie przygotowane do pojedynku. W okolicach godziny 15:00 rozpoczęło się spotkanie.

Od pierwszych minut na boisku było widać wzrastającą naszą przewagę nad rywalem. Nasza gra ofensywna wyglądała nie najgorzej, a na dodatek świetnie radziła sobie nasza defensywa. W okolicach 5 minuty meczu udało nam się zdobyć pierwszą bramkę, której autorem był Matuesz Orlik. Już w 15 minucie meczu prowadziliśmy nad rywalem 3:0, a kolejne dwa trafienia dołożył Kubica oraz Moś. Kiedy nasz zespół osiągnął przewagę nad rywalem to staraliśmy się spokojnie rozgrywać piłkę i atakować z kontrataku. Efekty takiej naszej gry było można bardzo szybko zaobserwować, ponieważ zdołaliśmy zdobyć następne trzy bramki. Tuż przed przerwą rywal zdołał zdobyć dwie bramki i na przerwę schodziliśmy z rezultatem 6:2 na naszą korzyść.

Po zmianie stron w nasze szyki wdarła się nerwowość. AKS w tym momencie okazał się drużyną przeważająca, o czym świadczą zdobyte w bardzo szybkim czasie przez nich dwa trafienia do naszej bramki. Później za wszelką cenę staraliśmy się uspokoić przebieg meczu, staraliśmy się grać daleko od naszego pola bramkowego. Pojedynek wyglądał tak, że to raz myśmy atakowaliśmy na bramkę rywala, a raz oni. Z czasem drużyna rywali coraz bardziej odpuszczała, co dodało nam wiatru do dalszych ataków. Na 15 minut przed zakończeniem spotkania nastąpiła zmiana golkipera w naszej bramce, Kamil Tarnacki zastąpił dobrze spisującego się Dawida Florkowskiego. W ciągu ostatnich 10 minut udało nam się zdobyć jeszcze kilka bramek i już do końca spotkania kontrolowaliśmy grę na boisku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 15:12 dla gospodarzy.

Skład: Dawid Florkowski - Damian Loch, Andrzej Szyra, Mateusz Orlik - Mirosław Moś, Mateusz Kubica, grali również: Kamil Tarnacki, Robert Woronicz, Tomasz Matuszek oraz Łukasz Maryniak.

Chcieliśmy jeszcze szczególnie podziękować Adamowi Łuczyńskiemu za fotografowanie dzisiejszego spotkania oraz wszystkim kibicom,który przybyli na nasz mecz.

autor: MrPuyol 2012-02-25 22:51:41

Profil MrPuyol w Futbolowo Spoko polecam się na przyszłość :D

autor: ~Miroslav 2012-02-25 23:16:35

avatar Adaś będziemy pamiętać.