Historia zatacza koło

• autor: M. Moś, 2011-07-26 23:31

Za niespełna kilkanaście godzin rozegramy drugi mecz ligowy w tym sezonie bytomskiej I ligi. Przeciwnikiem naszym jest drużyna Beuthen 09, która aktualnie jest mistrzem Bytomia. Spotkanie jest dla nas bardzo ważne, jest to jeden z najważniejszych meczy w całym sezonie. Już w środę o godzinie 14:00 w dzielnicy Rozbark emocję będą sięgać zenitu.

Dokładnie rok temu, tak samo jak teraz 26 lipca rozegraliśmy spotkanie ligowe z Beuthen 09. Różnicą między teraźniejszym spotkaniem, a tym z poprzedniego roku będzie tylko taka, iż pojedynek odbędzie się o godzinie 14:00, a nie 12:30 i miejmy nadzieję, że wynik też będzie inaczej wyglądać niż rok temu. W lipcu 2010 roku spotkanie zakończyło się rezultatem 18:6 dla rywala. Łącznie w historii rozegraliśmy wspólnie cztery spotkania, dwa z tego na szczeblu ligowym oraz dwa mecze towarzyskie. Trzykrotnie schodziliśmy z placu gry pokonani, tylko raz udało nam się pokonać Beuthen 09 w sparingu rozegranym na Orliku 6 czerwca tego roku. Mecz zakończył się wynikiem 24:11 na naszą korzyść.

Dokładna historia meczów z Beuthen:

- Beuthen 09 18:6 KS Bytom 26 lipiec 2010

- KS Bytom 1:13 Beuthen 09 17 sierpień 2010

- Beuthen 09 16:4 KS Bytom 24 kwiecień 2011

- Beuthen 09 11:24 KS Bytom 6 czerwiec 2011

Tegoroczni mistrzowie Bytomia na spotkanie z naszym klubem powołali następująca kadrę:

- Paweł Bajon, Adam Łuczyński, Dawid Kowalski, Piotr Bitner, Michał Rosołek, Mateusz Różkowski, Sebastian Czyż, Dacjan Waldow oraz Daniel Janoszek.

W ostatnim czasie przeciwnicy pozyskali zawodnika Mateusza Róźkowskiego z zespołu Silesia Bytom.

W naszych szeregach mobilizacja na najbliższy mecz trwa już na dobre. Mecz dla nas ma bardzo duże miano, porównujemy go mianem derbów regionalnych. Ciśnienie z każda minutą wzrasta. Otwarcie mówimy, że naszym celem jest wyniesienie z Rozbarku korzystnego rezultatu. Na co dzień jesteśmy z Beuthen 09 przyjaciółmi, mamy dobre kontakty, a jutro staniemy się rywalami, na dwie godziny przyjacielstwo zamieni się w olbrzymią sportową walkę.

W środowe popołudnie spotkają się na przeciw siebie mistrzowie Bytomia oraz najstarsza drużyna w Bytomiu. Dlaczego mecz ma dla nas takie wielkie znaczenie? Przyjdź w środę o 14:00 na Orlika i oceń, ten mecz ma dla nas znaczenie zaistnienia w czołówce ligi! Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.