KS BYTOM

W 2002 roku chłopcy z jednego z bytomskich podwórek postanowili stworzyć drużynę amatorską aby pograć w piłkę nożną dla rozrywki. Początkowo młodzi chłopcy z drużyny, którzy mieli zaledwie po 9, 10 lat rozgrywali swoje mecze z różnymi swymi rówieśnikami. Zawodników drużyny łączyła nie tylko gra, ale również ogromna przyjaźń, ponieważ każdy siebie doskonale znał. Młodzi chłopcy wychowali na tej samej ziemi w Łagiewnickich familokach. Przez wiele lat drużyna nosiła nazwę Zielona Ławka, a było to związane z tym, iż na podwórku, gdzie wszyscy mieszkali i się spotykali istniała taka ławka, która istnieje do dzisiejszych czasów. Ławka była głównym miejscem spotkań młodzieży. Każda istna sprawa zawsze została omawiana w tym miejscu i można śmiało stwierdzić, że te miejsce dla ludzi z Zielonej stanowi swą własną świątynie. W późniejszych czasach drużyna nie tylko rozgrywała mecze na terenie Łagiewnik, ale jeździła również grać na inne dzielnicę miasta. Oprócz Bytomia zawodnikom przyszło grać w takich miastach jak Świętochłowice czy Chorzów. W 2009 roku postanowiono zmienić nazwę drużyny z Zielona Ławka na KS Bytom. Mimo zmiany nazwy drużyny ludzi związanych z klubem łączy na zawsze ta sama historia i tradycja.

Po pierwszym sezonie w I bytomskiej lidze PlayArena KS Bytom uplasował się na 14 miejscu w tabeli.

2002-2011